اتقان اسناد هویتی مردم ایران بسیار با اهمیت است(مقام معظم رهبری)----ثبت احوال نوین زمینه ساز توسعه پایدار----کارت ملی هوشمند کلید ورود به دولت الکترونیک

 

 
وب سایت اداره ثبت احوال سرایان را چگونه ارزیابی می کنید؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

 
کل کاربران : 341531
کاربران امروز : 156
بازدید امروز : 157
کاربران دیروز : 289
بازدید دیروز : 292
کاربران آنلاین : 6

 

پیوندها

دفتر مقام معظم رهبری

ریاست جمهوری


پورتال مردم

 

اخبار ثبت احوال

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
برگزاری جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی      

در راستای بررسی و تجزیه و تحلیل آمارهای وقایع حیاتی شهرستان جلسه ثبت وقایع حیاتی در محل فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه فرماندار شهرستان ضمن تشکر از زحمات اداره ثبت احوال شهرستان در ثبت به موقع وقایع وفات و ولادت بیان نمود: نرخ ثبت واقعه ولادت در شهرستان در ۸ ماهه سال جاری ۲/۱۹ واقعه به ازای هر ۱۰۰۰ نفر از جمعیت بوده و درصد ثبت وقایع وفات در مهلت قانونی برابر ۱۰۰درصد بوده که حدود ۳/ درصد بالاتر از میانگین استانی می باشد.

 مهندس کریمی  در خصوص افزایش روند کند دریافت کنندگان  کارت هوشمند ملی افزود : تا کنون ۳۳/ درصداقدام به اخذ کارت ملی  هوشمند نمودند وبا توجه به اینکه مهلت اعتبار کارت های قدیمی تا پایان سال جاری می باشد  کلیه اعضای شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی در جهت آگاهی هرچه بیشتر مردم با کارت هوشمند ملی و چگونگی ثبت نام می بایست اطلاع رسانی لازم انجام وهمچنین بروشورها و اطلاعیه های موصوله چاپ  و در اختیار ستادهای اقامه نماز جمعه شهر سرایان ,سه قلعه وآیسک گذاشته شود تا بین نمازگزاران تقسیم شود و کلیه مدیران وپرسنل ادارات وسازمانها ملزم به اخذ کارت ملی هوشمند شدند.

وی در ادامه جلسه با بیان بعضی از مشکلات فرهنگی وآموزشی در نسل جوان شهرستان در راستای مهارتهای زندگی بیان نمود  :  برای بررسی علل دخیل در طلاق , زنجیره ازدواج وطلاق در کارگروه اتاق فکر ترسیم ووظایف سازمانهای مختلف مشخص گردد همچنین برای افزایش  خانواده پایدار وکا هش ناهنجاریهای اجتماعی  باید تلاش  کرد تا با تحلیل های آماری ،علل ریشه ا ی تغییرات در طلاق وعوامل دخیل را مشخص  وبرای آن راهکار ارائه گردد.

مهندس کریمی با مقایسه آمارهای وقایع حیاتی بیان نمود:در ۸ ماهه ابتدای سال ۹۶ تعداد ۴۳۱ واقعه ولادت به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال  قبل ۴/۱۲ درصد کاهش داشته است وبیشترین میزان فرزندآوری در گروه سنی مادران ۲۵-۲۹ ساله وبعد از آن,مادران واقع در گروه سنی ۳۴-۳۰ ساله بوده اند. ونرخ رشد طبیعی جمعیت با احتساب دو عامل ولادت ووفات ۴/۱ نفر به ازای هر صد نفر از جمعیت شهرستان می باشد.

همچنین وی در ادامه افزود: در مدت مذکور ، تعداد ۱۱۹ واقعه فوت به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶/۵۲درصد افزایش داشته است در این مدت بیشترین فوت ثبت شده مربوط به گروه سنی ۷۵ سال وبیشترکه حدود ۵/۶۵ درصد ازکل فوتهای ثبت شده را به خود اختصاص داده است..

نماینده عالی دولت در شهرستان بیان نمود: تعداد آمار طلاق در هشت ماه گذشته ۳۰ واقعه بوده که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته تغییری نداشته که کل ۳۰وا قعه طلاق در مناطق شهری اتفاق افتاده است و همه مسئولین تکلیف دارند با یک برنامه راهبردی وعملیاتی وعلمی در راستای کاهش مشکلات ازدواج جوانان ,و ایجاد اشتغال, پرداخت تسهیلات وترویج فرهنگ ازدواج آسان به عنوان یکی از بهترین راهبرد های ترغیب جوانان اقدام نمایند.

لازم به ذکر است بیشترین نامهای انتخاب شده طی ۸ ماهه سال جاری در شهرستان در گروه پسران :ابوالفضل – امیر علی – حسین و در گروه دختران : نازنین زهرا– فاطمه زهرا وزینب می باشد


گروه خبری : اخبار برتر
منبع : فرمانداری شهرستان سرایان
آخرین ویرایش : 1396/10/02 -- 08:54:14
نویسنده : amir-baniasadi
تعداد بازدید : 17

اوقات شرعی

 

ایوان مسجد جامع

 

 

 

تغییرنشانی

تغییر نشانی

 

 

 

 

 

 

 

 

آدرس:سرایان،حدفاصل میدان قدس و چهارراه مقدم ،اداره ثبت احوال سرایان،کد پستی:9777157953تلفن:05632882850،پست الکترونیک:sarayan@skocr.ir


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS