اتقان اسناد هویتی مردم ایران بسیار با اهمیت است(مقام معظم رهبری)----ثبت احوال نوین زمینه ساز توسعه پایدار----کارت ملی هوشمند کلید ورود به دولت الکترونیک

 

 
وب سایت اداره ثبت احوال سرایان را چگونه ارزیابی می کنید؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

 
کل کاربران : 341529
کاربران امروز : 154
بازدید امروز : 155
کاربران دیروز : 289
بازدید دیروز : 292
کاربران آنلاین : 4

 

پیوندها

دفتر مقام معظم رهبری

ریاست جمهوری


پورتال مردم

 

اخبار ثبت احوال

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
بررسی وقایع حیاتی هشت ماهه سال جاری شهرستان در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان      

چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی با دستور کار بررسی وقایع حیاتی هشت ماهه سال جاری شهرستان و ارائه ایده ها در خصوص همگرایی و وحدت بین آحاد جامعه با حضور اعضای شورای فرهنگ عمومی در محل دفتر امام جمعه سرایان برگزار گردید.

در این جلسه محمد کریمی فرماندار شهرستان و نایب‌رئیس شورای فرهنگ عمومی سرایان با اشاره به دستور کار شورا گفت: در هشت  ماهه اول سال ۹۶ شهرستان سرایان وفات  ۶/۵۲ درصدافزایش داشته است که بیشترین آن مربوط به کهولت سن و خونریزی مغزی در تصادفات بوده است.

 وی در ادامه افزود:  میزان ولادت به ۴/۱۲ درصد کاهش پیدا کرده و ازدواج۴/۲۲ کاهش داشته است و ۳۰ واقعه ی طلاق نیز ثبت شده است که ۳۰فقره مربوط به سه  نقطه شهری سرایان, آیسک  وسه قلعه می باشد .

 فرماندار شهرستان در ادامه جلسه بیان کرد:  در چند روز اخیر شاهد تجمعات غیرقانونی را شاهد بودیم  کلکسیونی از همه افراد با خواسته های بحق  خیلی از حریم ها شکسته شد و رکیک ترین الفاظ و شعار های هنجار شکن  را شاهد بودیم ومعادین نظام نیز از این فرصت استفاده کردند.

   نماینده عالی دولت در شهرستان  در ادامه افزود :روزی که بی محابا در برابر هم قرار گرفتیم هر روز افتراء  ,تهمت , افشاگری که اگر به حق بود برخورد قاطع نکردیم تا مردم قانع شوند  فکر نکردیم چشم ناظری وجود دارد باور کنیم که مردم با مشکلات جدی در زمینه بیکاری , عدم تناسب درآمد وهزینه  , فساد , محیط زیست ,کم آبی , فاصله طبقاتی , توزیع نامتوازن بودجه که از مطالبات به حق مردم است وانتظار دارند صدای شان با وضوح  بالا فهمیده شود.

فرماندار شهرستان بیان کرد :هوشیاری  سعه صدر مسئولین امنیتی را داشتیم و در هیچ کشوری هیچ یک از این بحران ها در  خیابانها و بستر خشونت حل نشده است  وامروز ه حل مشکلات کشور عزم فراتر از دولت نیاز دارد. رادیکال کردن فضا , تنش خیابانی به سود هیچ کس نیست به جای انکار و برخورد قهرآمیز نگاهمان به عنوان پیش لرزه به فکر چاره باشند  برای  مردم که  عاشق کشور هستند.

 وی در ادامه بیان نمود :تحولات تکنولوژی دگرگونی‌هایی ایجاد کرده که در فضای اطلاع رسانی جهانی و به تبع آن در ایران به وجود آمده است طبیعتا شفاف سازی علی رغم  مشکلات خاص خودش را دارد اما از ضروریت های جامعه است .

 مهندس کریمی افزود : هشت میلیون نفر حقوق بگیر در کشور داریم .اگر همه درآمدهای نفتی  را صرف اشتغال نماییم باز نمی ‌توانیم وضعیت اشتغال مطلوب مان را تامین کنیم. اما با نگاه جهادی وکار مضاعف امکان پذیر است .

وی تصریح نمود : نان ,کار و  آزادی شعار های به حق و  زیبایی است اما یادمان باشد که نان وکار  محتاج رونق اقتصادی و در سایه ثبات و آرامش وآزادی قطعاً با ناآرامی و آشوب از دست  خواهد رفت.

مهندس کریمی در ادامه جلسه بیان کردند : راهبردهای امروز جامعه , هیچ  نوای واگرایی از هیچ مرجعی مورد پذیرش نیست زبان همراهی ,  همدلی , کمک , همگرایی  و وحدت هوشیاری همه مسئولین و مردم و کمک به اقناع مردم است . در هیچ کشوری هیچ یک از بحرانها  در کف خیابان با  قهر و خشونت  حل نشده است .

فرماندار سرایان در این جلسه بیان کرد : حکم تمدید ماموریت حضرت حجت الاسلام نجمی پور امام جمعه محترم شهرستان سرایان به مدت سه سال  خواسته قاطبه واکثریت مردم شهر بود اما برای بسیاری از مردم سوال است که وظیفه امام جمعه شهر چیست  ؟وچه نقشی در جامعه در حوزه فرهنگی, اجتماعی سیاسی شهر دارد؟ بسیاری بر این باور هستند که شان  امام جمعه نه فقط به سبب  انتصابشان  از سوی ولی فقیه بلکه فراتر به سبب لباس روحانیت وشان پدری است پدری که چتر ش را بر سر مردم شهر اعم از  فقیر ,غنی , پیر  , جوان , راست , چپ و معتدل  می گستراند پدری که پناهگاه وملجاء مردم است و جامعه رابه  سیاه , سفید , چپ وراست تقسیم نمی کنند ,جایگاه فراتر از یک حزب و تفکر است. وجناب آقای نجمی پور امام جمعه محترم نگاه عالملنه واندیشمندانه ای دارد وایشان دارای تحصیلات حوزه ودانشگاه وبا راهبرد وحدت بین آحاد جامعه می باشد.


گروه خبری : اخبار عمومی
منبع : فرمانداری شهرستان سرایان
آخرین ویرایش : 1396/10/16 -- 05:32:29
نویسنده : amir-baniasadi
تعداد بازدید : 13

اوقات شرعی

 

ایوان مسجد جامع

 

 

 

تغییرنشانی

تغییر نشانی

 

 

 

 

 

 

 

 

آدرس:سرایان،حدفاصل میدان قدس و چهارراه مقدم ،اداره ثبت احوال سرایان،کد پستی:9777157953تلفن:05632882850،پست الکترونیک:sarayan@skocr.ir


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS